Logo na Profilu Firmy w Google pozwala wyróżnić lokalizację firmy na Google Maps i przyciąga uwagę potencjalnych klientów. Niestety często po dodaniu logotypu w panelu i zaakceptowaniu zmian, grafika nie pojawia się na mapie. Jak rozwiązać ten problem? Można zainwestować w kampanie reklamowe w Google Maps, które w wielu przypadkach pomagają. Na czym polega reklama na Mapach Google i z jakimi wiąże się kosztami? Wyjaśniamy!
Choć logotyp można dodać podczas tworzenia lub aktualizacji Profilu Firmy w Google, element graficzny nie zawsze jest widoczny na Mapach Google. O tym, czy się pojawi, tak naprawdę decydują algorytmy. A te faworyzują duże i znane marki, które mogą pochwalić się wysokim ruchem na Profilach Firmy, a ponadto regularnie zdobywają pozytywne recenzje i opinie. Na szczęście istnieje też inny sposób na osiągnięcie zamierzonego efektu, a mianowicie uruchomienie kampanii reklamowych w Google Maps. Co prawda reklamy nie gwarantują, że logo się pojawi na profilu, ale znacznie zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania oczekiwanego rezultatu.
Kampanie reklamowe Google Ads pozwalają na promocję firmy i dotarcie do klientów znajdujących się w konkretnym miejscu oraz poszukujących określonych usług bądź produktów. Reklama firmy wyświetli się, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarce internetowej lub w mapach Google wybraną frazę, np. „kawiarnia Wrocław”. Kampanie reklamowe ustawia się z wykorzystaniem komponentu lokalizacji.
Jeśli zamierzasz uruchomić kampanię Google Ads i skonfigurować komponent z lokalizacją, dowiedz się, gdzie wyświetlą się reklamy Google Maps.
Po wpisaniu frazy związanej z danym punktem, np. „pizzeria Wrocław”, na mapie Google pojawiają się reklamy przypominające kwadratowe pinezki.
Ponadto reklamy Google są także widoczne w panelu bocznym w aplikacji Google Maps. Wyświetlają się na szczycie listy i są oznaczone jako „Sponsorowane”.
Płatne reklamy w Google Maps wyświetlają się także w bocznym panelu aplikacji Google Maps na górze listy jako „Sponsorowane”.
Kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarce Google określoną frazę, np. „pizzeria Wrocław”, zobaczy reklamę firmy wraz z danymi na temat lokalizacji. Treści sponsorowane wyświetlają się w górnej części wyników wyszukiwarki.
Żeby uruchomić reklamy sponsorowane w Google Maps, należy połączyć Profil Firmy z kontem Google Ads i komponentem z lokalizacją. W trakcie konfiguracji można uzupełnić dane na temat firmy, dodać zdjęcia, materiały wideo czy grafiki. Przy reklamie na mapie Google pojawiają się informacje, takie jak:
Dlaczego warto postawić na reklamy w Google Maps? Poniżej prezentujemy przegląd najważniejszych zalet.
Reklama w Google Maps stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm działających lokalnie. Pozwala na skuteczną promocję przy relatywnie niewielkim budżecie. Rozwiązanie sprawdzi się m.in. w przypadku właścicieli:
Kampanie w Google Maps działają w modelu CPC. W praktyce oznacza to, że płaci się jedynie za kliknięcie dowolnego elementu reklamy, np. przycisku „Zadzwoń”, adresu strony internetowej. Budżet ustala się indywidualnie w trakcie konfiguracji kampanii. Wykorzystanie środków weryfikuje się na bieżąco, a w razie konieczności istnieje możliwość zwiększenia puli pieniędzy na potrzeby kampanii.
Konfiguracja reklam w Google Maps zazwyczaj wiąże się ze stworzeniem, aktualizacją bądź optymalizacją Profilu Firmy. To zadanie najlepiej powierzyć agencji marketingowej, a prowadzenie kampanii — specjaliście z zakresu Google Ads.
Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ aktualny i zoptymalizowany Profil Firmy jest lepiej oceniany przez Google i zyskuje większą szansę na pojawienie się w wyszukiwarce lub na mapach, gdy użytkownik wpisze zapytanie związane z lokalizacją i rodzajem prowadzonej przez nas działalności.
Reklamy z komponentem lokalizacyjnym znacznie zwiększają prawdopodobieństwo, że na Profilu Firmy pojawi się logo. Dodatkowo wiążą się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim umożliwiają profesjonalne zaprezentowanie oferty. Pozwalają też na dotarcie do użytkowników szukających usług lub produktów w określonym regionie. Żeby efektywnie wykorzystać budżet, warto monitorować efekty, a w razie potrzeby wprowadzać zmiany w parametrach kampanii.