growAp > Blog > Przejmowanie istniejących Profili – jak odzyskać kontrolę nad wizytówką Google?

Przejmowanie istniejących Profili – jak odzyskać kontrolę nad wizytówką Google?

Zarządzanie siecią Profili firmowych to bardzo odpowiedzialne zadanie realizowane przez wykwalifikowanych menedżerów. Od widoczności Profili zależy między innymi to, jak firma będzie postrzegana przez klientów, czy wyróżni się na tle konkurencji i czy pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Jak przejąć wizytówkę w Google i dlaczego warto to zrobić? Wszystkich niezbędnych informacji na ten temat dowiesz się z niniejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego uzyskanie dostępu do wizytówki firmy w Google jest tak ważne?

Jeśli firma sama nie stworzy swojego Profilu, może on zostać powołany do życia przez Google, lub użytkowników map, którzy nie są powiązani z daną firmą. Dostęp do Profili firmowych można też stracić w wyniku braku dostępu do adresu e-mail powiązanego z usługą.

W takim wypadku osoba zarządzająca siecią Profili nie będzie mogła kontrolować, jakie informacje pojawiają się na wizytówce, co może prowadzić do szeregu nieporozumień na linii klient-firma. Problematyczne jest również istnienie Profili oznaczonych jako duplikaty. Należy je usunąć, ponieważ ich obecność wygląda nieprofesjonalnie i może wprowadzać klientów w błąd, kierując do złej lokalizacji.

Przejęcie Profilu Firmy Google (dawniej wizytówki Google) – kiedy warto skorzystać z usługi growAp

Usługa przejmowania istniejących Profili to doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą budować spójny wizerunek marki w sieci. W ten sposób uzyskasz pełną kontrolę nad informacjami, które pojawiają się na temat Twojej firmy, produktów i usług w internecie. Ponadto dostęp do istniejącego Profilu Google pozwala zapobiec zjawisku duplikacji Profilu.

Kiedy warto nawiązać współpracę z growAp? Nasi specjaliści pomogą Ci znaleźć wyjście z każdej sytuacji! Nasza oferta obejmuje przejęcie Profilu Firmy Google (dawniej wizytówki Google) w poniższych sytuacjach.

1. Profil nie ma właściciela i został stworzony przez Google lub użytkowników Google Maps:

 • Google może automatycznie tworzyć Profile firm na podstawie informacji dostępnych publicznie w internecie, takich jak np. informacje ze strony internetowej oraz wszelkie inne wzmianki o firmie, pojawiające się w serwisach branżowych, social mediach i na forach. Wówczas Profil pozostaje niezweryfikowany i oficjalnie nikt nie jest jego administratorem.
 • Osoby korzystające z Map Google mogą dodawać nowe miejsca, których brakuje na mapie. Są to najczęściej punkty orientacyjne, kawiarnie i inne firmy, działające lokalnie. Procedura jest bardzo prosta, a po dodaniu danych są one od razu widoczne publicznie.

2. Profil firmy w Google został stworzony przez byłego pracownika lub agencję SEO

Chodzi o sytuację, w której po zakończeniu współpracy z pracownikiem lub agencją SEO nie uzyskałeś dostępu do Profilu bądź Profili firmowych, którymi dana osoba zarządzała. Takie działanie może wynikać z zaniedbania lub być działaniem celowym.

3. Próba oszustwa

Mamy tutaj na myśli osoby, które próbują wyłudzić pieniądze od firm w zamian za dostęp do wizytówki Google. Samo stworzenie wizytówki w mapach Google jest darmowe, a dostęp do niej powinna mieć tylko osoba do tego uprawniona.

4. Utrata danych dostępowych

Czasami zdarza się, że Profil firmy w Google został stworzony przez firmę, ale w wyniku utraty danych dostępowych do maila, firma nie może nim zarządzać. W takim wypadku konieczne będzie odzyskanie dostępu do wizytówki Google.

Na czym polega usługa przejmowania istniejących Profili Firmowych Google? Sprawdź, jak robimy to w growAp!

Firmy mogą zarządzać swoimi Profilami Google poprzez narzędzia oferowane przez Google Business Profile oraz przez doświadczony zespół growAp. Przejęcie kontroli nad firmowym Profilem jest kluczowe, jeśli chcesz, żeby klienci bez problemu trafili do Twojej siedziby i otrzymali rzetelną informację na temat oferowanych produktów i usług. 

Jednak odzyskanie dostępu nie zawsze jest proste. Istnieją ściśle określone procedury, które należy przejść, aby zostać właścicielem danej wizytówki. W growAp mamy duże doświadczenie w przejmowaniu i zarządzaniu wizytówkami Google, dlatego jesteśmy w stanie szybko i sprawnie przeprowadzić Cię przez cały proces. Na czym to polega w praktyce?

Krok 1. Research

Nasz zespół przeprowadza research w celu zidentyfikowania istniejących Profili, sprawdzenia, czy są zweryfikowane oraz ustalenia kto nimi zarządza.

Krok 2. Wysłanie prośby o uzyskanie dostępu

Po zidentyfikowaniu istniejących Profili wysyłamy prośbę o uzyskanie do nich dostępu i wypełniamy formularz Google. Jak zgłosić prawa do Profilu Firmy w Google? W tym celu należy podjąć następujące działania:

 • Zalogować się na konto Google lub stworzyć nowe konto Google;
 • Zgłosić prawo do danej firmy (Profilu Firmy w Google);
 • Zweryfikować tożsamość, aby potwierdzić, że jest się właścicielem lub uprawnionym przedstawicielem danej firmy.
 • Kliknąć opcję: Jesteś właścicielem tej firmy? (Wyszukiwarka Google); jeśli opcja przejęcia Profilu firmy jest niewidoczna, można dodać firmę w Menedżerze. Należy podać jej dane i postępować zgodnie z instrukcjami.

Jakie problemy mogą pojawić się podczas przejmowania Profilu firmy w Google?

Profile niezweryfikowane, które nie mają właściciela, są najłatwiejsza do pozyskania. W takim wypadku niezbędne jest zgłoszenie prawa do firmy w Mapach Google oraz przejście przez proces weryfikacyjny. Metoda weryfikacji jest odgórnie wybierana przez Google.

Jak przejąć dostęp do wizytówki Google, gdy Profil ma już właściciela i nie jest nim żaden z aktualnych pracowników firmy? Poniżej opisujemy najczęściej spotykane problemy i rozwiązania.

Problem 1. Profil ma właściciela, który nie odpowiada na naszą prośbę o możliwość przejęcia Profilu.

Rozwiązanie: jeśli nie uzyskamy odpowiedzi w ciągu 3 dni, samodzielnie zgłaszamy własność do Profilu i przystępujemy do procesu weryfikacyjnego.

Problem 2. Profil ma właściciela, ale odrzuca on naszą prośbę o przejęcie.

Rozwiązanie: piszemy wiadomość do Supportu z zamiarem uzyskania pomocy w odzyskaniu dostępu do lokalizacji. Naszym zadaniem jest udowodnienie, że jesteśmy faktycznymi właścicielami Profilu i mamy prawo zarządzać daną lokalizacją.

Problem 3. Utrudniony kontakt z właścicielem Profilu.

Jest to bardzo skomplikowana sytuacja, ponieważ utrudniony kontakt z osobą, która zarządza daną lokalizacją, powoduje, że nie możemy zweryfikować Profilu Google, korzystając z ogólnodostępnych metod, np. numeru telefonu podanego na Profilu Google.

Rozwiązanie: w takim wypadku prosimy Support o zmianę metody weryfikacji, ponieważ z przyczyn niezależnych od nas nie jesteśmy w stanie posłużyć się dostępnymi rozwiązaniami. Google nie zawsze chętnie przystaje na takie prośby, co powoduje, że czas przejęcia Profilu może się znacząco wydłużyć. W trakcie tego procesu możemy zostać poproszeni o przedstawienie dodatkowych materiałów, które mają potwierdzić nasze uprawnienia do zarządzania daną lokalizacją. Mogą to być na przykład:

 • numer KRS,
 • faktury z ostatniego okresu (z widocznym adresem lokalizacji),
 • zdjęcie lokalizacji z widocznym szyldem.

Dlaczego warto zlecić przejęcie istniejącego Profilu w Google firmie growAp?

Przejęcie istniejących Profili w Google to usługa, z której chętnie korzystają zarówno średnie, jak i duże firmy. Im więcej lokalizacji ma dany podmiot, tym trudniej odzyskać i kontrolować wizytówki. Tymczasem Profil Google to pierwsze, co widzą klienci po wpisaniu nazwy i adresu firmy w wyszukiwarkę. Bardzo często od sposobu, w jaki prowadzony jest Profil, zależy, czy klient odwiedzi stronę internetową, zadzwoni pod wskazany numer i zapyta o usługę.

W growAp zajmujemy się nie tylko przejęciami istniejących Profili Google, ale także dostarczamy zaawansowane narzędzie do masowej obsługi Profili Firmowych Google. Dzięki temu aktualizowanie istniejących Profili, kontrola ich treści, usuwanie duplikatów oraz blokowanie niechcianych zmian nie stanowią żadnego problemu.

Zobacz, jak wiele zyskasz, gdy przejmiesz kontrolę nad istniejącymi Profilami Google:

 • zbudujesz profesjonalny i pozytywny wizerunek firmy,
 • unikniesz powstawania duplikatów,
 • uzyskasz możliwość bieżącego aktualizowania danych np. o godzinach otwarcia firmy, nowych produktach i usługach,
 • zwiększasz wiarygodność marki w oczach klientów,
 • bez problemu uzyskasz dostęp do Profili Google nawet wtedy, gdy są przejęte przez osobę, z którą nie ma kontaktu.
 • oszczędzisz czas, ponieważ mamy duże doświadczenie w przejmowaniu Profili i wiemy, jak rozmawiać z konsultantami Google, aby sprawa została załatwiona pomyślnie bez zbędnej zwłoki.

Jak przejęcie kontroli nad wizytówkami Google wpłynie na wizerunek Twojej firmy?

Firmy mocno skupiają się na rozbudowie i pozycjonowaniu swojej strony internetowej, jednak często zapominają o wpływie, jaki ma wizytówka Google na oceny i zachowania klientów względem firmy. W Polsce wyszukiwarka Google cieszy się ogromną popularnością. W pierwszym kwartale roku 2024 regularnie korzystało z niej aż 95% wszystkich użytkowników w naszym kraju.

Dlatego poza działaniami związanymi z pozycjonowaniem strony, produktów i usług warto też zadbać o wygląd Profili firmowych. Prawidłowe zarządzanie wizytówkami pozwala uzyskać:

 • Większą widoczność online – dotyczy to przede wszystkim lepszej widoczności w wynikach wyszukiwania lokalnego,
 • Dostępność najważniejszych informacji o firmie na wyciągnięcie ręki, bez konieczności wchodzenia na stronę internetową firmy,
 • Informację zwrotną od użytkowników, którzy oceniają firmę i zostawiają opinie – pozytywne opinie przyciągają nowych klientów, a negatywne są okazją do przedstawienia stanowiska firmy w danej sprawie lub zidentyfikowania obszarów, które wymagają poprawy,
 • Lepszy przepływ informacji na linii klient-firma poprzez udostępnianie aktualnych danych,
 • Większe zaangażowanie ze strony klientów poprzez wyświetlanie zdjęć, filmów i postów, które informują o promocjach i ważnych wydarzeniach, zachęcając tym samym klientów do odwiedzania firmy,
 • Możliwość śledzenia statystyk, takich jak: liczba wyświetleń Profilu, kliknięć w numer telefonu, stronę internetową i wskazówki dojazdu. Na tej podstawie możesz podejmować skuteczne działania marketingowe,
 • Promocja firmy w sieci – przejęcie Profili Google to doskonały sposób na promowanie firmy w sieci, który nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Przejęcie istniejącego Profilu firmowego w Google to ważny krok, który przybliży Cię do sukcesu finansowego i pomoże w zdobywaniu coraz to nowszych rynków zbytu. Powierzając odzyskanie kontroli i zarządzanie wizytówką Google profesjonalnej firmie, zyskasz sporo czasu, który będziesz mógł wykorzystać na planowanie nowych, intratnych inwestycji.

Specjaliści growAp są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń do nas lub napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy dla Ciebie atrakcyjną ofertę długofalowej współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś zainteresowany/a?

Skontaktuj się z nami!

Przetestuj za darmo aplikację, odbierz bezpłatny audyt Profili Firmowych Google Twojej marki i napisz z jakimi problemami możemy Ci pomóc. Wspólnie dobierzemy funkcjonalności narzędzia growAp odpowiadające Twoim potrzebom i wybierzemy odpowiednią dla Ciebie formę współpracy:

1. zarządzanie Profilami przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

1. zarządzanie Profilami
przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”

/

2. przeszkolenie Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

2. przeszkolenie
Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”