growAp > Blog > Kontakt z Supportem Google dla Profili Firmowych – kiedy i jak skorzystać z pomocy?

Kontakt z Supportem Google dla Profili Firmowych – kiedy i jak skorzystać z pomocy?

Kontakt z Supportem Google

Jeśli do Twoich zadań należy zarządzanie siecią Profili Firmowych, wiesz, jak uciążliwe mogą być
problemy z ich widocznością lub ograniczeniami treści. I zdajesz sobie sprawę z tego, jakie znaczenie
ma błyskawiczna reakcja ze strony Supportu Google. Tym bardziej, że dostępny dla wszystkich,
aktualny i atrakcyjny Profil to dla współczesnej firmy absolutny must-have.

Z tego artykułu dowiesz się, w jakich sytuacjach kontakt z centrum pomocy Google może sprawiać
trudności i co zrobić, żeby nie zderzyć się ze ścianą. Poznasz też uniwersalne narzędzie, dzięki
któremu uzyskanie pomocy technicznej dla wielu wizytówek jednocześnie staje się szybkie i
skuteczne.

Kiedy działania Supportu Google są niezbędne?

Problem 1. Ograniczenie publikowanych treści, oznaczenie jako duplikat, zawieszenie lub wyłączenie Profilu Firmowego

Jednym z najpoważniejszych problemów jest błędne zinterpretowanie działań użytkownika, które prowadzi do czasowego wyłączenia Profilu lub ograniczenia publikowanych na nim treści.

Powodów może być wiele. Na przykład częste zmiany zawartości Profilu mogą prowadzić do nałożenia ograniczeń (takich jak zawieszenie Profilu lub konieczność ponownej weryfikacji), a zbliżone położenie kilku punktów na Mapach Google – do oznaczenia ich jako duplikaty.

zablokowany dostęp do profilu Google

Komunikat o zablokowanym Profilu Google

W przypadku większych sieci, które zarządzają kilkunastoma wizytówkami na tym samym obszarze, nie da się uniknąć wszystkich spornych sytuacji. W celu odzyskania pełnej funkcjonalności Profilu wymagany jest kontakt z centrum pomocy Google.

Duplikat Profilu Firmowego Google

Kontakt z Supportem Google

Problem 2. Odzyskanie praw do zarządzania Profilem Firmowym

Drugim problemem, który spotyka menedżerów, jest brak niezbędnych uprawnień. Jeśli chcesz skutecznie zarządzać różnymi Profilami Twojej firmy, siłą rzeczy potrzebujesz uprawnień głównego właściciela, innymi słowy – wszystkie wizytówki muszą być „zebrane” pod jednym adresem powiązanym z kontem Google, do którego masz dostęp. Warto zaznaczyć, że proces weryfikacji wymaga potwierdzenia tożsamości.

Nasze doświadczenie pokazuje, że niektóre firmy, zamiast centralizować działania, zlecają tworzenie poszczególnych Profili pracownikom w konkretnych lokalizacjach. Takie podejście, chociaż wygodne, może przysparzać problemów, szczególnie jeśli marka dynamicznie rośnie, a liczba Profili szybko się zwiększa. 

Co, jeśli menedżer lub kierownik, który otrzymał prawo do zarządzania Profilem, został zwolniony? I co gorsza – jeśli nie wyraża chęci współpracy i nadania dostępu do Profilu właścicielom marki? W takich sytuacjach jedyną drogą do rozwiązania sporu i odzyskania praw administratora jest kontakt z Supportem Google.

W przypadku skargi dotyczących praw własności dział pomocy wymaga kompletnej dokumentacji poświadczającej prawa do lokalu (takiej jak zdjęcia miejsca, kopia wpisu do KRS, umowy najmu/dzierżawy, rachunki potwierdzające poniesienie kosztów związanych z lokalem itd.).

Wskazówki na temat umieszczenia informacji o firmie w Google
Prośba o przywrócenie Profilu Firmowego w Google
Formularz prośby o przywrócenie Profilu Firmowego w Google

Formularz – prośba o przywrócenie strony

Warto zaznaczyć, że nawet jeśli dotychczasowy administrator chce przekazać prawa, Support Google sam wybiera metodę weryfikacji tożsamości. Może to być kod przesłany na numer telefonu lub adres e-mail, kod przesłany na kartce pocztowej, nagranie wideo z lokalu albo rozmowa na żywo z pracownikiem centrum pomocy.

Problem 3. Rozwiązywanie błędów technicznych

Nie unikniesz kontaktu z Supportem Google także wtedy, gdy wystąpią błędy związane z widocznością wizytówki, opinii, tras dojazdowych i zdjęć lub problemy z dostępem do funkcji w panelu zarządzania.

Do uciążliwych błędów, które wymagają interwencji techników Google, można zaliczyć:

 • Proponowanie nieprawidłowej trasy dojazdu do firmy;
 • Prezentowanie w widoku Street View zdjęć, które mogą wprowadzać w błąd (np. pokazują lokal po drugiej stronie ulicy);
 • Problemy z importem danych w przypadku przesyłania zbiorczego;
 • Brakujące opinie użytkowników lub opóźnienia w ich publikacji.
 • Prezentowanie błędnych lub niedokładnych danych w Google Maps pomimo wdrożenia i zaakceptowania zmian podstawowych informacji w panelu menedżera Profilu.

Samodzielny kontakt z Supportem Google, czyli firmowy rollercoaster

Chociaż usługom Google nie można odmówić przejrzystości i dostosowania do potrzeb Internautów, komunikacja z obsługą techniczną bywa skomplikowana i czasochłonna. Wielu naszych Klientów przyznaje, że samodzielne próby kontaktu z centrum pomocy wymagają przede wszystkim… cierpliwości.

Support Google teoretycznie odpowiada na wiadomości w ciągu 24-48 godzin. Maksymalny deklarowany czas reakcji to 3 dni robocze, choć niekiedy, ze względu na dużą ilość zgłoszeń, okres oczekiwania na odpowiedź wydłuża się do 7 dni roboczych.

W praktyce na rozwiązanie sprawy można czekać znacznie dłużej. Jeśli centrum pomocy nie odpowiada w terminie, pozostaje jedynie przypominać o zgłoszeniu i dopytywać o stan sprawy, innymi słowy – narzucać się.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że długi czas oczekiwania, ponawiane maile i automatyczne odpowiedzi to bardzo irytująca mieszanka. Szczególnie jeśli do zawieszenia lub wyłączenia Profilu doszło w wyniku błahostki, a od reakcji Supportu Google zależy, czy wizytówka firmy znów będzie widoczna dla użytkowników.

Przykład. Zarządzasz siecią Profili Firmowych znanej restauracji, a w jednym z turystycznych miast masz dwa lokale, oddalone od siebie o kilkaset metrów. Zbliża się długi weekend i spodziewasz się zwiększonego ruchu, więc zlecasz update treści na obu wizytówkach.

Publikujesz nowe godziny otwarcia i promocyjną ofertę. Niestety, algorytm błędnie odczytuje te zachowania i karze Cię za duplikat, albo co gorsza – zawiesza Profil do wyjaśnienia. Piszesz do działu technicznego, ale na rozwiązanie sprawy musisz czekać dwa lub trzy dni, i to dni robocze. Nawet jeśli zlecenie zostanie zamknięte „w regulaminowym czasie”, nie odzyskasz już klientów, którzy nie zauważyli Cię na Mapach Google.

Bardzo często właśnie tak wyglądają samodzielne próby kontaktu z Supportem. Dlatego najwięksi gracze na rynku korzystają z kompleksowych narzędzi do zarządzania Profilami Firmowymi Google. W Polsce taką funkcję pełni growAp. Zobacz, jak dzięki tej nowoczesnej usłudze możesz zaoszczędzić czas i kontrolować wizerunek firmy na wszystkich Profilach jednocześnie.

Z growAp kontakt z Supportem Google wygląda inaczej

Zespół growAp działa jako pośrednik między Klientem a obsługą techniczną Google, przejmując odpowiedzialność za skuteczne rozwiązywanie problemów i błędów technicznych.

Administratorzy Profili Firmowych, którzy korzystają z usługi growAp, nie tracą cennego czasu na zgłaszanie incydentów do Supportu Google. Zamiast tego mogą w pełni skupić się na działalności operacyjnej przedsiębiorstwa.

Jak działa growAp?

 • Właściciel Profilu Firmowego nadaje zespołowi growAp odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu nasi specjaliści mogą skutecznie zarządzać publikowanymi treściami i reprezentować interesy firmy.
 • W ramach usługi na bieżąco aktualizujemy dane widoczne na wizytówce Google i dbamy o to, aby Profil był atrakcyjny dla użytkowników należących do Twojej grupy docelowej.
 • W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów technicznych lub błędnej interpretacji działań, w imieniu Klienta błyskawicznie kontaktujemy się z Supportem Google, aby przywrócić pełną funkcjonalność Profilu.
 • Wdrażamy aktualizacje, aby identyfikować sytuacje będące źródłem potencjalnych problemów i zapobiegać im w przyszłości.

Dlaczego jesteśmy tak skuteczni?

 • Działamy w imieniu największych firm na rynku. Zarządzamy Profilami Firmowymi Crédit Agricole, EuroMediCare, KFC i innych marek. Oznacza to, że Support Google traktuje nas jako zaufanych partnerów w relacjach z Klientami i priorytetowo reaguje na nasze zgłoszenia.
 • Wiemy, jakie informacje i załączniki są wymagane przez obsługę techniczną. Dzięki temu nasze zgłoszenia nie muszą być odsyłane w celu kompletowania dokumentacji.
 • W kontaktach z Supportem korzystamy z dedykowanego maila w domenie Klienta (np. [email protected]), co zdecydowanie przyspiesza załatwienie sprawy.

Rozwiązanie przykładowego problemu: błędne oznaczenie duplikatu

W podanym wcześniej przykładzie dwa Profile Firmowe należące do sieci restauracji zostały błędnie sklasyfikowane jako duplikat. W rezultacie Google uznało pobliskie lokale za ten sam Profil, a jeden z nich zniknął z wyszukiwarki i map. Poza utraconą widocznością, właściciel „zduplikowanego” Profilu nie może wprowadzać na nim zmian.

Jak w takiej sytuacji pomóc może usługa growAp?

 • Zgłaszamy incydent do centrum pomocy Google i dokładnie wskazujemy Profile błędnie oznaczone jako duplikaty.
 • Do zgłoszenia dołączamy pełną dokumentację z dowodami odrębności obu punktów.
 • Regularnie śledzimy postępy interwencji, a w razie potrzeby szybko reagujemy na prośby o dodatkowe informacje.
 • W przypadku odmowy pomocy skutecznie odwołujemy się od tej decyzji.

Wniosek: Dzięki temu, że zespół growAp przejmuje wszystkie obowiązki związane ze zgłoszeniem, weryfikacją i obsługą incydentu, Klient odzyskuje dostęp do Profilu Firmowego znacznie szybciej niż w przypadku samodzielnej interwencji.

Czy growAp sprawdzi się w Twojej firmie?

Nawiązując współpracę z zespołem growAp, w cenie usługi zyskujesz:

 • Utrzymanie spójnych i aktualnych informacji wszystkich Profili Firmowych powiązanych z marką;
 • Kontrolowanie wizerunku firmy na Profilach, w wyszukiwarce i Mapach;
 • Wsparcie specjalistów, którzy w Twoim imieniu kontaktują się z centrum pomocy Google;
 • Znacznie szybsze rozwiązywanie problemów technicznych;
 • Stałe monitorowanie prowadzonych spraw i nadzór nad nierozwiązanymi incydentami;
 • Rozwiązania, które zapobiegają pojawianiu się typowych problemów w przyszłości.

Kompleksowa usługa growAp to rozwiązanie dla firm, które zarządzają wieloma Profilami Firmowymi Google i chcą zoptymalizować ten proces, by jeszcze efektywniej wykorzystywać czas i dostępne zasoby.

Jeśli pełną obsługę Profili chcesz powierzyć profesjonalistom, napisz lub zadzwoń. Zaproponujemy formę współpracy dopasowaną do Twoich oczekiwań i specyfiki branży, w której działasz.

Jesteś zainteresowany/a?

Skontaktuj się z nami!

Przetestuj za darmo aplikację, odbierz bezpłatny audyt Profili Firmowych Google Twojej marki i napisz z jakimi problemami możemy Ci pomóc. Wspólnie dobierzemy funkcjonalności narzędzia growAp odpowiadające Twoim potrzebom i wybierzemy odpowiednią dla Ciebie formę współpracy:

1. zarządzanie Profilami przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

1. zarządzanie Profilami
przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”

/

2. przeszkolenie Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

2. przeszkolenie
Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”