growAp > Blog > Jak szybko i skutecznie usunąć nieestetyczne zdjęcia z Google Maps dzięki usłudze growAp?

Jak szybko i skutecznie usunąć nieestetyczne zdjęcia z Google Maps dzięki usłudze growAp?

Jak usuwać zdjęcia na Profilu?

Profile Firmowe Google nie bez kozery nazywane są wizytówkami. Ich wygląd może świadczyć o profesjonalizmie, jakości i wiarygodności danej firmy, a – jak wiadomo – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Estetyczny Profil, zawierający aktualne informacje i wysokiej jakości zdjęcia sprawia, że zainteresowanie reklamowanymi produktami lub usługami rośnie. To potężne narzędzie do kreowania wizerunku firmy w oczach klientów.

Nie oznacza to rzecz jasna, że zarządzanie Profilem Firmowym Google zawsze jest proste i przyjemne. W rzeczywistości wielu menedżerów zmaga się z problemem nieodpowiednich zdjęć i filmów zamieszczanych przez użytkowników. 

W tym artykule przeczytasz, dlaczego nieestetyczne materiały należy jak najszybciej usuwać i jak to robić. Poznasz też nowoczesną usługę growAp, dzięki której odzyskasz pełną kontrolę nad zdjęciami publikowanymi na Twojej wizytówce.

Nieestetyczne zdjęcia na Profilach Firmowych Google – powszechny i niełatwy problem

To, jakie zdjęcia dodasz na Profilu Firmy w Google – zdjęcie profilowe, wnętrza lokalu, okolicy i produktów – będzie miało ogromny wpływ na wizerunek przedsiębiorstwa

Klienci wyrabiają sobie opinię na temat marki i jej oferty w pierwszej kolejności na podstawie tego, co widzą. Zdjęcia powinny więc prezentować firmę w jak najkorzystniejszym świetle. Niestety, na wielu Profilach pojawiają się nieestetyczne zdjęcia dodawane przez użytkowników Map Google – zdjęcia, nad którymi właściciele Profili nie mają kontroli.

Jakie zdjęcia można uznać za nieestetyczne?

Na liście „niechcianych” zdjęć znajdują się wszelkie materiały niezgodne z polityką treści Google. Poniżej wymieniamy te najczęściej występujące.

 • Treści wprowadzające w błąd, na przykład te, które nie przedstawiają danej lokalizacji.
 • Zdjęcia uznawane za nieodpowiednie (m.in. nawołujące do nienawiści, obraźliwe, zawierające sceny o charakterze jednoznacznie seksualnym, nieprzyzwoite, wulgarne, propagujące przemoc i okrucieństwo itp.).
 • Treści niezgodne z prawem, w tym niezgodne z prawem autorskim i naruszające prywatność osób trzecich.

Jako menedżer Profilu Firmowego powinieneś też pamiętać, że Google promuje materiały wysokiej jakości. Oznacza to, że zdjęcia w niskiej rozdzielczości mogą zostać uznane przez algorytm albo przez samych użytkowników za nieestetyczne.

Nieestetyczne zdjęcia mogą odstraszać użytkowników, zniechęcać klientów do odwiedzenia lokalizacji oraz obniżać ogólny poziom zaufania do marki. Właśnie dlatego to poważny problem. Z dalszej części artykułu dowiesz się, z czego wynika i jak sobie z nim poradzić.

Dlaczego na Profilach Firmowych Google pojawiają się nieestetyczne zdjęcia?

To oczywiste, że samodzielnie dodając zdjęcia do wizytówki lub zmieniając logo Profilu Firmowego (dawniej: Google Moja Firma), dbasz o wysoką jakość publikowanych materiałów. Dlaczego więc od czasu do czasu powraca problem nieestetycznych lub niezgodnych z prawem zdjęć? Przyczyn jest kilka.

Przyczyna 1. Brak kontroli nad publikowanymi zdjęciami

W przypadku firm posiadających więcej niż kilka czy kilkanaście wizytówek na Mapach Google często pojawia się problem braku pełnej kontroli nad treściami publikowanymi przez użytkowników. Niektóre Profile dla lokali, którymi zarządzasz, mogły zostać stworzone przez Google lub przez samych użytkowników, chociażby lokalnych przewodników. 

Wskutek takich działań nie masz wpływu na to, jakie informacje na temat firmy znajdą się w sieci. Szczególnie dotyczy to tzw. okładki Profilu która na wizytówce wyświetla się jako pierwsza. Niekiedy algorytmy Google wybierają nieatrakcyjne lub wprowadzające w błąd zdjęcie widoku głównego.

 • Rozwiązanie: Żeby odzyskać kontrolę nad wizytówką i móc zgłaszać do usunięcia zdjęcia z Profilu Firmowego Google, należy zgłosić sprawę do Supportu Google i udowodnić prawo własności do danego lokalu.

Przyczyna 2. Dodawanie nieestetycznych zdjęć przez użytkowników

Mapy Google z założenia są interaktywne, więc użytkownicy mogą się angażować w rozwój społeczności, samodzielnie dodając zdjęcia. Z punktu widzenia wizerunku przedsiębiorstwa taka otwartość ma tyle samo wad, co zalet. 

Może się okazać, że użytkownicy odwiedzający lokal postanowią dodać niskiej jakości zdjęcia, które nie odzwierciedlają rzeczywistej jakości usług lub prezentują ofertę w niekorzystnym świetle. Takie treści mogą dezorientować potencjalnych klientów lub szkodzić Twojej reputacji.

 • Rozwiązanie: Google udostępnia narzędzia umożliwiające zgłaszanie i usuwanie nieodpowiednich lub wprowadzających w błąd zdjęć, jednak korzystanie z nich wymaga czasu.

Przyczyna 3. Brak aktywnego zarządzania treściami na Profilu Firmowym

Inną przyczyną pojawiania się nieestetycznych zdjęć jest najbardziej prozaiczna. Wiele firm koncentruje się na działalności operacyjnej, zupełnie zapominając o konieczności aktywnego zarządzania wizytówkami na Mapach Google.

Nieaktualne zdjęcia mogą dotyczyć wielu aspektów działalności firmy, od wyglądu lokalu aż po katalog produktów lub usług. Co może się stać, jeśli menedżer Profilu szybko nie zareaguje? Gdy potencjalni klienci napotkają nieestetyczne lub nieprawdziwe zdjęcia, mogą wyrobić sobie błędne przekonanie na temat firmy, a nawet poczuć się oszukani.

 • Rozwiązanie: Menedżer Profilu Firmowego powinien regularnie przeglądać i aktualizować przypisane do niego zdjęcia. Update ma szczególne znaczenie w przypadku wystąpienia dużych zmian, takich jak rebranding, remont lokalu, przeprowadzka albo zmiana oferty lub cennika.

Jak zmienić zdjęcia na Profilu Firmowym (dawniej: wizytówce Google Moja Firma)?

Chcesz, żeby na Profilu, którym zarządzasz, znajdowały się wysokiej jakości zdjęcia? W takim razie czeka Cię sporo pracy. Na podstawie materiału opublikowanego w Centrum pomocy Google przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych informacji w pigułce.

Podstawowe wymagania dotyczące zdjęć

 • Zdjęcia i filmy publikowane na Profilu Firmowym muszą być zgodne ze wskazówkami dotyczącymi publikowania multimediów w Mapach, mieć odpowiedni format i rozmiar oraz prezentować stan faktyczny.
 • Jeśli chodzi o logo Profilu Firmowego (dawniej: wizytówki Google), wymiary minimalne to 250×250 px, a maksymalne 720×720 px. Estetyczne logo znacznie zwiększa rozpoznawalność firmy.
 • Zdjęcie główne zwykle wyświetlane jest jako pierwsze, dlatego powinno dobrze oddawać charakter firmy i przyciągać uwagę potencjalnych klientów.
 • Celem pozostałych zdjęć jest podkreślanie cech firmy, prezentowanie produktów i dotychczasowych realizacji oraz pomaganie użytkownikom w dotarciu na miejsce.

Jak zmienić zdjęcie w Profilu Firmowym (dawniej: Google Moja Firma)?

Jeśli jesteś właścicielem lub menedżerem firmy, a Twoje prawo do wizytówki zostało potwierdzone, możesz dodawać i zmieniać zdjęcia bezpośrednio na Profilu swojej firmy. W tym celu:

 1. Otwórz profil firmy.
 2. W wyszukiwarce Google kliknij „Dodaj zdjęcie” (opcjonalnie: „Logo lub zdjęcie główne”). Możesz teraz wybrać i dodać zdjęcia.
 3. Jeśli korzystasz z aplikacji Mapy Google, opcja „Dodaj zdjęcie” pojawi się po kliknięciu „Więcej”.
Profil Firmy
Dodawanie zdjęcia do Profilu Google
Dodawanie zdjęcia do Wizytówki Google

Pamiętaj! Firmy, które mają więcej niż 10 lokalizacji, nie muszą dodawać zdjęć pojedynczo. Mogą to zrobić za pomocą arkusza kalkulacyjnego.

Jak usunąć zdjęcie z Profilu Firmowego (dawniej: wizytówki Google)?

Osoba, która opublikowała zdjęcie, może w każdej chwili je usunąć. Jak to zrobić?

 1. Otwórz Menedżer Profilu Firmy.
 2. W panelu po lewej wybierz „Zdjęcia”.
 3. W górnym panelu wybierz „Dodane przez właściciela”
 4. Wybierz zdjęcie, które chcesz usunąć.
 5. W prawym górnym rogu kliknij ikonę kosza, a następnie wybierz „Usuń”.
Zdjęcia Google dodane przez właściciela
Usuwanie zdjęcia z wizytówki Google

Pamiętaj! W ten sposób możesz usuwać tylko zdjęcia dodane przez siebie. Jeśli chcesz pozbyć się nieestetycznego zdjęcia, które opublikował inny użytkownik, o jego usunięcie musisz poprosić pomoc techniczną Google.

Rozwiązywanie problemu samodzielnie vs. growAp

Nie ulega wątpliwości, że samodzielne zarządzanie zdjęciami publikowanymi na Profilu Firmowym wymaga zaangażowania, a nierzadko też – regularnego kontaktu z Supportem Google. O ile większość menedżerów i właścicieli firm bez trudu radzi sobie z jedną lub dwiema wizytówkami, o tyle monitorowanie kilkudziesięciu placówek zabiera mnóstwo czasu.

Każdego dnia użytkownicy dodają nowe zdjęcia, a wśród nich mogą znaleźć się takie, które negatywnie wpływają na wizerunek firmy. Proces ich identyfikacji i zgłaszania wiąże się ze znajomością procedur Google, co dodatkowo obciąża przedsiębiorców.

Znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z growAp – usługi dedykowanej firmom, które działają na rozległym obszarze i mają wiele placówek na Mapach Google. Zespół growAp tworzą eksperci, którzy specjalizują się w optymalizacji i kompleksowym zarządzaniu Profilami Firmowymi Google, w tym – zarządzeniu treścią multimedialną. Zobacz, jak mogą pomóc Twojej firmie.

W jaki sposób growAp pomaga w dodawaniu i usuwaniu zdjęć z Map Google?

 • Dbamy o pozytywny wizerunek firmy poprzez umieszczenie atrakcyjnego zdjęcia głównego oraz logo.
 • Na bieżąco dodajemy aktualne, wysokiej jakości materiały, które przyciągają uwagę potencjalnych klientów.
 • Monitorujemy zdjęcia dodawane przez użytkowników (w tym przez lokalnych przewodników) i zgłaszamy te, które są nieestetyczne lub niekorzystne wizerunkowo.
 • Jeśli zgłoszenie przez dedykowany formularz nie przyniesie efektów i algorytm nie usunie zdjęcia w ciągu 3 dni, kontaktujemy się z Supportem Google w celu rozwiązania problemu.

Co możesz zyskać dzięki growAp? 

Jeśli Profilem Firmowym i kontaktami z pomocą techniczną zajmą się w Twoim imieniu wykwalifikowani specjaliści, szybko zauważysz różnicę. 

 • Na Profilu Firmowym będą publikowane wyłącznie wysokiej jakości, estetyczne i aktualne zdjęcia
 • Przyciągnie to uwagę potencjalnych klientów, zwiększy ich zainteresowanie marką i ułatwi odnalezienie potrzebnych informacji, takich jak cenniki, menu, aktualne promocje itp.
 • Wszelkie materiały nieestetyczne i niezgodne z zasadami Google będą na bieżąco zgłaszane i usuwane.
 • Dzięki działaniom optymalizacyjnym, Profil Twojej firmy szybciej osiągnie pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania.

Kompleksowa usługa growAp pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku w oczach klientów, pozwala uniknąć wielu zmartwień. Co więcej, dzięki growAp zyskasz czas, który będziesz mógł poświęcić na rozwój biznesu. To najlepsze rozwiązanie dla firm, które już teraz zarządzają wieloma Profilami i chcą zoptymalizować ten proces.

Jeśli pełną obsługę Profili Firmowych Google chcesz powierzyć profesjonalistom z kilkunastoletnim doświadczeniem, napisz lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy formę współpracy dostosowaną do Twoich oczekiwań.

Jesteś zainteresowany/a?

Skontaktuj się z nami!

Przetestuj za darmo aplikację, odbierz bezpłatny audyt Profili Firmowych Google Twojej marki i napisz z jakimi problemami możemy Ci pomóc. Wspólnie dobierzemy funkcjonalności narzędzia growAp odpowiadające Twoim potrzebom i wybierzemy odpowiednią dla Ciebie formę współpracy:

1. zarządzanie Profilami przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

1. zarządzanie Profilami
przez nasz zespół
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”

/

2. przeszkolenie Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji „szytej na miarę”

2. przeszkolenie
Twojego zespołu
i wdrożenie aplikacji
„szytej na miarę”